Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2010. : Hírek 2010. Október : Okt.16. 14. Ifjúsági Országos Bajnokág. Nagykanizsa

14. Ifjúsági Országos Bajnokág

2010. október 16. Nagykanizsa

Eredmények ...

Nagykanizsán a Zsigmondy Sportcsarnokban rendezték hat pályán a 14. Ifjúsági Országos Bajnokságot, amelyen három egyesület – Nagykanizsa ZSE, Szepetnek SE, Újszászi VVSE – 62 versenyzõje küzdött a bajnoki címekért. A verseny elõtt a résztvevõk egyperces gyászszünettel emlékeztek meg a fiatalon elhunyt Alapi Zoltán válogatott lábtoll-labdázóról.

A bajnokságon az Újszászi VVSE három, a Nagykanizsa Zemplén SE egy bajnoki címet nyert.

A férfi hármast Arany Bálint, Farkas Balázs. Huszár Emil, Lukács Benedek (Nagykanizsa ZSE) nyerte. A döntõben viszonylag könnyen nyertek a Becskereki Sándor, Tóth Gerõ, Tóth Roland (Újszászi VVSE) hármas ellen: (21-8, 21-18). Az elõdöntõben nehezebb dolguk volt a Harsányi Zoltán, Joó Richárd, Köböl Áron összeállítású második számú újszászi csapat ellen. (21-19, 21-19). A sikertelen elõdöntõ után Köbölék három játszmában gyõztek a bronz mérkõzésen a Csizmadia Ádám, Lukács Márton, Schulcz András (Nagykanizsa ZSE) ellen. (16-21, 21-11, 21-19)

Nõi hármasban nagy fölényben voltak az újszásziak. Minden érmet besöpörtek. Az Ézsiás Kitti, Gazdag Viktória, Joó Anett hármas három játszmában megvédte bajnoki címét a fiatalabb Ágoston Rebeka, Csontos Aranka, Vágó Henriett trióval szemben. (21-17, 12-21, 21-17). A harmadik helyért Gulyás Adrienn, Kaszonyi Viktória, Oszlányi Mercédesz, Tóth Virág, Varga Frida (Újszászi VVSE) – Morvai Noémi, Varró Evelin, Vlasics Dalma (Szepetnek SE) 12-21, 21-19, 21-17.

A férfi egyéni nagyon színvonalas küzdelmet hozott. A bajnoki címet Becskereki Sándor (Újszászi VVSE) szerezte meg. A döntõben a nagykanizsai Schulcz Andrást gyõzte le 21-12, 21-19-re. 3. Huszár Emil (Nagykanizsa ZSE) és Tóth Gergõ (Újszászi VVSE), aki a négy közé jutásért kiszerválta az elsõ számú kiemelt, válogatott Arany Bálintot (Nagykanizsa ZSE) (21-13, 21-11), majd a döntõbe jutásért Schulz András ellen 15-21, 21-15 után 18-14-rõl 22-20-ra vesztett.

A nõi egyéniben Joó Anett (Újszászi VVSE) lett a bajnok, és két elsõ helyezésével a bajnokság legeredményesebb versenyzõje. A döntõben 21-23, 21-9, 21-10-re nyert a hosszú elsõ játszmában elfáradt klubtársa, Vágó Henriett ellen. 3. Csontos Aranka és Ézsiás Kitti (mindkettõ Újszászi VVSE).