Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2013. : Hírek 2013. március : Már.7. Jász-Nagykun-Szolnok megyei Lábtoll-labda Diákolimpia. Újszász

Jász-Nagykun-Szolnok megyei Lábtoll-labda Diákolimpia

2013. március 7. Újszász

Részletek ...   Eredmények ...

Március 7-én 11 iskola 95 versenyzõje indult a Jász-Nagykun-Szolnok megyei V.-VI.-VII. korcsoportos lábtoll-labda diákolimpián. Új néven – Rózsa Imre Középiskola – neveztek az újszászi középiskolások. Az Újszászi Gimnázium és Mûszaki Szakközépiskola a múlt év október 26-tól alapító igazgatója nevét viseli. Legtöbb versenyzõt – 60 fõt a Rózsa Imre Középiskola indította. Három arany, két ezüst és négy bronzéremmel õk voltak a legeredményesebbek. A mezõny nagyon kiegyenlített volt. Hét iskola nyert bajnoki címet, és mind a tizenegy iskola nyert érmet. Négyen nyertek csapatban és egyéniben is: Bérczes Róbert, Harsányi Zoltán, Ráski Lajos és Tûri Alexandra.

Az egyéni döntõkben látványos, fordulatos játékban dõlt el az aranyérmek sorsa.
Bérczes Róbert (Jendrassik Szolnok) – Kanálos Róbert (Vörösmarty Újszász) 18-20, 15-11, 15-13.
Ráski Lajos (Baross Szolnok) – Petõ Tibor (Rózsa Újszász) 15-10, 15-11.
Tûri Alexandra (Vásárhelyi Szolnok) – Oszlányi Mercédesz (Vásárhelyi Szolnok) 15-7, 13-15, 15-7.
Gulyás Adrienn (Verseghy Szolnok) – Tóth Virág (Széchenyi Szolnok) 12-15, 15-11, 15-4

V. korcsoport leány hármas: 2. Szolnok Pálfy, 1. Újszász Rózsa

VI. korcsoport leány hármas: 2. Szolnok Verseghy, 1. Szolnok Vásárhelyi, 3. Újszász Rózsa

VII. korcsoport fiú hármas: 2. Újszász Rózsa, 1. Szolnok Mûszaki, 3. Újszász Rózsa

V. korcsoport fiú hármas: 2. Szolnok Pálfy, 1. Újszász Vörösmarty, 3. Szolnok Varga

VI. korcsoport fiú hármas: 2. Szolnok Mûszaki, 1. Újszász Rózsa, 3. Szolnok Baross

VII. korcsoport egyéni: Harsányi Zoltán (Szolnok Baross) és Ézsiás Kitti (Újszász Rózsa)

Az év lábtoll-labdázója, Tóth Gábor gratulált a lányoknak

V. korcsoport leány egyéni: 2. Oszlányi Mercédesz (Szolnok Vásárhelyi), 1. Tûri Alexandra (Szolnok Vásárhelyi), 3. Fehér Valéria (Szolnok Pálfy) és Fülöp Áldáska (Újszász Rózsa)

VI. korcsoport leány egyéni: 2. Tóth Virág (Szolnok Széchenyi), 1. Gulyás Adrienn (Szolnok Verseghy), 3. Kaszonyi Viktória (Újszász Rózsa)

VI. korcsoport fiú egyéni: 2. Petõ Tibor (Újszász Rózsa), 1. Ráski Lajos (Szolnok Baross), 3. Kanalas Dániel (Szolnok ÉPFA) és Nagy László (Szolnok Jendrassik)

V: korcsoport fiú egyéni: 2. Kanálos Róbert (Újszász Vörösmarty), 1. Bérczes Róbert (Szolnok Jendrassik), 3. Molnár Kristóf (Szolnok Varga) és Raffael Csaba (Újszász Vörösmarty)

Fotó: Fehér János