Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2018. : Négy újszászi, három pusztaszeri és egy cserszegtomaji aranyérem Zánkán. Zánka

Négy újszászi, három pusztaszeri és egy cserszegtomaji aranyérem Zánkán

2018. május 10. Zánka

13 iskola 141 tanulója mérkõzött május 9-én és 10-én Zánkán, a Lábtoll-labda Diákolimpia® III-IV. korcsoport országos döntõjében. Legeredményesebben az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola versenyzõi szerepeltek. Az újszászi fiúk négy diákolimpia®i bajnoki címet nyertek. A csapatversenyek megnyerése után a fiú egyénikben újszásziak játszották a döntõket. A lányok két bronzérmet tettek hozzá az újszászi éremgyûjteményhez. A pusztaszeri lányok négy fõs csapata meglepetésre két egyéni és egy csapat gyõzelemmel zárta a tornát.  A cserszegtomajiak nyerték a legtöbb érmet, kilencet, de nagy bánatukra ebbõl csak egy volt arany. Az országos döntõn elõször induló mohácsi Brodarics Iskola bronzéremmel mutatkozott be. Az elmúlt évben még érem nélkül záró szederkényiek két ezüst és két bronzéremmel bizonyították fejlõdésüket.

Az országos döntõ legjobb  játékosai a fiúknál Kökény Martin és  Rab Alexander (mindkettõ Újszászi Vörösmarty), a lányoknál Buki Napsugár és Horváth Orsolya (Pusztaszer Szent Miklós) csapatuk gyõzelemre vezetése után egyéniben is bajnokságot nyertek.

Eredmények

III. korcsoport

Fiú csapat (13): 1. Béki Norbert, Kulcsár Zalán, Rab Alexander (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Makaró Patrik, Suhajda Ádám, Trubics Gorán, Zsdrájevics Niko (Szederkényi Általános Iskola), döntõ: 15-6, 16-14, 3. Katona Marcell, Pazar Ákos, Szikla Benjamin (Mohács Térségi Általános Iskola Brodarics Iskolája)

Fiú egyéni (47): 1. Rab Alexander (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Béki Norbert (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntõ: 11-4, 15-13, 3. Zsdrájevics Niko és Makaró Patrik (mindkettõ Szederkényi Általános Iskola)

Leány csapat (6): 1. Belovári Panna, Horváth Lili, Pál Diána (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj), 2. Börzöli Nikolett, Kula Bettina, Lendvai Dalma (Szederkényi Általános Iskola), döntõ: 16-14, 15-5, 3. Bebesi Emília, Berezvai Barbara, Gumhert Noémi (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj)

Leány egyéni (26): 1. Buki Napsugár (Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda 5. telephely Pusztaszer), 2. Horváth Lili (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj), döntõ: 6-11, 11-8, 11-8, 3. Belovári Panna és Gumhert Noémi (mindkettõ Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj)

IV. korcsoport

Fiú csapat (13): 1. Galambos László, Kenyeres Krisztián, Kökény Martin (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Fark Vencel, Koszorús Mirkó, Román Zsolt, Sándor Barnabás (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj), döntõ: 15-7, 15-10, 3. Mezei Gábor, Oláh Szabolcs, Pikó Tibor (Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola)

Fiú egyéni (47): 1. Kökény Martin (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), 2. Kenyeres Krisztián (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola), döntõ: 11-3, 11-7, 3. Fark Vencel és Sándor Barnabás (mindkettõ Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj)

Leány csapat (7): 1. Buki Napsugár, Hegedûs Petra, Horváth Orsolya, Lázár Jázmin (Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda 5. telephely Pusztaszer), 2. Gyetvai Boglárka, Lázár Petra, Pataki Lili, Rénes Boglárka, Török Lili (Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj), döntõ: 15-8, 15-8, 3. Bakó Lili, Konka Tímea, Rab Viktória (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola)

Leány egyéni (25): 1. Horváth Orsolya (Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda

5. telephely Pusztaszer), 2. Diós Letícia (Szolnoki Szolgáltatási SZC Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi és Idegenforgalmi Két Tanítási Nyelvû Szakképzõ Iskolája), döntõ: 11-3, 11-5, 3. Bakó Lili (Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola) és Szöllõsi Vanessza Réka (Dunaújvárosi Petõfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye)

Éremtáblázat

Az iskola neve

arany

ezüst

bronz

össz.

Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola

4

2

2

8

Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 

 

 

 

5. telephely Pusztaszer

3

-

-

3

Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj

1

3

5

9

Szederkényi Általános Iskola

-

2

2

4

Szolnoki Szolgáltatási SZC Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi és Idegenforgalmi Két Tanítási Nyelvû Szakképzõ Iskolája

-

1

-

1

Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola

-

-

1

1

Dunaújvárosi Petõfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye

-

-

1

1

Mohács Térségi Általános Iskola Brodarics Iskolája

-

-

1

1

Résztvevõ iskolák:

Dunaújvárosi Petõfi Sándor Általános Iskola Gárdonyi Géza Tagintézménye
Királyi Pál Általános Iskola Szepetnek
Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola és Néptánc Alapfokú Mûvészet Iskola Szolnok
Kõrösi Csoma Sándor-Péterfy Sándor Általános Iskola Péterfy Sándor Tagintézménye Nagykanizsa
József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor
Mohács Térségi Általános Iskola Brodarics Iskolája
Rozgonyi úti Általános Iskola Nagykanizsa
Szabó István Általános Iskola Cserszegtomaj
Szederkényi Általános Iskola
Szent Miklós Katolikus Általános Iskola és Óvoda 5. telephely Pusztaszer
Szolnoki Szolgáltatási SZC Vásárhelyi Pál Közgazdasági, Egészségügyi és Idegenforgalmi Két Tanítási Nyelvû Szakképzõ Iskolája
Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola
Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola

Pirosban az újszásziak, zöldben a szederkényiek

A Dunaújvárosi Gárdonyi csapata

Az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola lábtoll-labdázói

Az országos döntõ megnyitója

A megnyitóra felsorakozott csapatok

Lábtoll-labda Diákolimpia III-IV. korcsoport országos döntõ

Szigedi Barbara, a monori József Attila Gimnázium versenyzõje testvére és édesanyja társaságában

Szederkény csapata

A Tápióbicskei Földváry Károly Általános Iskola versenyzõi

Cserszegtomaji Szabó István Általános Iskola 1.

Cserszegtomaji Szabó István Általános Iskola 2.

Cserszegtomaji Szabó István Általános Iskola 3.

Cserszegtomaji Szabó István Általános Iskola 4.

Pusztaszer

Mohács Brodarics Iskola versenyzõi

A Nagykanizsai Péterfy lábtoll-labdázói

Szepetnek Királyi Pál Általános Iskola

13 iskola 141 tanulója vett részt az országos döntõn

Megkezdõdött a döntõ

Újszász (piros) - Szepetnek (fehér) mérkõzés

Dunaújváros (fekete) - Mohács mérkõzés

Négy pályán zajlottak a mérkõzések

Szederkény - Cserszegtomaj bemelegítés

III. korcsoport leány csapat: 2. Szederkény, 1. Cserszegtomaj Szabó, 3. Cserszegtomaj Szabó

III. korcsoport fiú csapat: 5-13. helyezettek

III. korcsoport fiú csapat: 4. Tápióbicske Földváry

III. korcsoport fiú csapat: 2. Szederkény, 1. Újszász Vörösmarty, 3. Mohács Brodarics

III. korcsoport fiú csapat eredményhirdetés

Boldog aranyérmesek

IV. korcsoport leány csapat eredményhirdetés

IV. korcsoport leány csapat: 2. Cserszegtomaj Szabó, 1. Pusztaszer Szent Miklós, 3. Újszászi Vörösmarty, 4. Szederkény

IV. korcsoport fiú csapat: 5-13. helyezettek

V. korcsoport fiú csapat : 4. Dunaújváros Gárdonyi

IV. korcsoport fiú csapat: 3. Cserszegtomaj Szabó, 1. Újszász Vörösmarty, 3. Tápióbicske Földváry

III. korcsoport fiú egyéni: 2. Béki Norbert (Újszász Vörösmarty), 1. Rab Alexander (Újszász Vörösmarty), 3. Makaró Partik és Zsdrájevics Niko (mindkettõ Szederkény), 5. Trubics Goran (Szederkény), 6. Menyhárt Zsolt (Szolnok Kodály), 7. Pirbus Domonkos (Nagykanizsa Péterfy)

III. korcsoport leány egyéni: 2. Horváth Lili (Cserszegtomaj Szabó), 1. Buki Napsugár (Pusztaszer Szent Miklós), 3. Belovári Panna és Gumhert Noémi (mindkettõ Cserszegtomaj Szabó), 5. Pál Diána (Cserszegtomaj Szabó), 6. Molnár Enikõ (Cserszegtomaj Szabó), 7. Lendvai Dalma (Szederkény)

IV. korcsoport fiú egyéni: 2. Kenyeres Krisztián (Újszász Vörösmarty), 1. Kökény Martin (Újszász Vörösmarty), 3. Sándor Barnabás és Fark Vencel (mindkettõ Cserszegtomaj Szabó), 5. Koszorús Mirkó (Cserszgetomaj Szabó), 6. Kocsis József (Szepetnek Királyi Pál), 7. Galambos László (Újszász Vörösmarty), 8. Mezei Gábor (Tápióbicske Földváry)

IV. korcsoport leány egyéni: 2. Diós Letícia (Szolnok Várhelyi), 1. Horváth Orsolya (Pusztaszer Szent Miklós), 3. Bakó Lili (Újszász Vörösmarty) és Szöllõsi Vanessza (Dunaújváros Gárdonyi), 5. Konka Tímea (Újszász Vörösmarty), 6. Pottondi Judit (Dunaújváros Gárdonyi), 7. Sin Viktória (Dunaújváros Gárdonyi), 8. Rénes Boglárka (Cserszegtomaj Szabó)

Fotó: Fehér János és Tóth Gábor