Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2011. : Hírek 2011. Május : Máj.26. Küldöttgyűlés az Újszászi VVSE-nél. Újszász

Küldöttgyûlés az Újszászi VVSE-nél

2011. május 26. Újszász

Május 26-án a Szász vendégházban tartotta a 2010. évet értékelõ küldöttgyûlését az Újszászi Városi Vasutas Sportegyesület. Az egyesület öt szakosztályának tevékenységét, eredményeit Bálint Ferenc elnök ismertette. A lábtoll-labdázókról az következõket mondta:

A szakosztály létszáma: 133 fõ, Szakosztályvezetõ: Fehér János

Az Újszászi VVSE lábtoll-labda szakosztálya a sportágban az ország legnagyobb létszámú és legeredményesebb szakosztálya. 2010-ben 133 újszászi, 88 férfi és 45 nõ indult lábtoll-labda versenyen. A rendszeresen edzésen résztvevõk száma 110 fõ volt. 2010-ben minden korcsoportban – gyermek, serdülõ, ifjúsági, felnõtt és szenior – az újszászi szakosztály tagjai voltak a legsikeresebbek. A különbözõ korosztályok eredményeit összesítve, az országos bajnokságokon Újszász szerezte a legtöbb érmet, összesen negyvenkettõt. A szakosztály versenyzõi 11 bajnoki címet nyertek. Országos bajnokok: Herczeg Gábor, Szûcs Gergely, Tóth Gábor felnõtt férfi hármas, Kapás Ágnes, Makai Gréta, Szabó Nóra felnõtt nõi hármas, Boros Péter, Nózsi Péter férfi páros, Kapás Ágnes, Szabó Nóra nõi páros, Tóth Gábor, Kapás Ágnes vegyes páros. Becskereki Sándor ifjúsági férfi egyéni, Ézsiás Kitti, Gazdag Viktória, Joó Anett ifjúsági nõi hármas, Joó Anett ifjúsági nõi egyéni, Gulyás Adrienn, Tóth Virág, Varga Frida serdülõ leány hármas, Gulyás Adrienn serdülõ leány egyéni, Becskereki Nikolett, Szacskó Ágota, Tûri Alexandra gyermek leány hármas. A bajnoki címeken kívül az ÚVVSE versenyzõi 11 ezüstérmes és 14 bronzérmes helyezést értek el az országos bajnokságokon. (Az egyesületek közötti versenyben a 2. Nagykanizsa ZSE 10, a 3. Borjád SE 7 érmes helyezést ért el). A szakosztály szenior versenyzõi közül Ézsiás Tibor, Fehér János, Fehérné Szekeres Zsuzsanna, Nagy Zoltánné és Tóth Istvánné nyert bajnoki címet korcsoportjában.

Jól szerepeltek a versenyzõk a diákolimpián is. A Vörösmarty Mihály Általános Iskola színeiben egy bajnoki címet, három ezüst és öt bronzérmet nyertek. Az újszászi Gimnázium és Szakközépiskola versenyzõi hat bajnoki címet, egy második és négy harmadik helyezést értek el. A Szolnokon tanulók iskolájuk színeiben jeleskedtek.

Kiemelkedõ tanulmányi és sporteredményei alapján Szabó Nóra és Vágó Henriett a „Megye jó tanulója, jó sportolója” kitüntetõ címben részesült. Bogár László, Boros Péter, Szabó Nóra, Varga Rita és Vágó Henriett a Magyar Köztársaság „Jó tanulója-jó sportolója” kitüntetõ címet nyerte el.

A Kapás Ágnes, Makai Gréta, Szabó Nóra, Varga Rita összeállítású nõi csapat 2010. évi teljesítménye alapján a Megye legjobb csapata kitüntetõ címben részesült.

Az Újszászi VVSE versenyzõi 2010-ben 30 versenyen vettek részt, ebbõl 12 Újszászon került megrendezésre. A versenyek közül kiemelkedett a 15. Nyílt Magyar Nemzetközi Bajnokság, amelyen 9 ország 18 egyesületének 220 versenyzõje indult. Férfi hármasban 1. Bogár László, Boros Péter, Kézér Zsolt, Nózsi Péter. Férfi egyéniben 1. Nózsi Péter, 3. Bogár László és Tóth Gábor. Nõi hármasban 1. Kapás Ágnes, Szabó Nóra, Varga Rita. Nõi egyéniben 3. Kapás Ágnes.

2010 júliusában Kínában a 6. Lábtoll-labda Világbajnokságon tíz újszászi vett részt. A Tóth Gábor, Kapás Ágnes vegyes páros és a Herczeg Gábor, Takács Zoltán férfi páros harmadik, a Kapás Ágnes, Szabó Nóra, Varga Rita nõi hármas ötödik, a Bogár László, Boros Péter, Kézér Zsolt, Nózsi Péter férfi hármas negyedik helyezést ért el.

2010 novemberében az újszászi versenyzõk négy Európa-bajnoki címet nyertek. Kapás Ágnes, Makai Gréta, Szabó Nóra nõi hármasban, Tóth Gábor férfi egyéniben, Boros Péter, Nózsi Péter férfi párosban, Tóth Gábor, Kapás Ágnes vegyes párosban bizonyult Európa legjobbjának.

2010-ben a lábtoll-labdázás rokon sportágában, a szepatakázásban egy versenyen vettek részt a szakosztály tagjai.

A szakosztály mûködési feltételei folyamatosan biztosítottak voltak. A nagy létszámú szakosztály minden tagja megfelelõ versenyzési lehetõséghez jutott.

A gyûlés végén az egyesület aktívái, eredményes versenyzõi jutalomban részesültek. A lábtoll-labdázók közül Bogár László, Boros Péter, Herczeg Gábor, Kapás Ágnes, Makai Gréta, Nózsi Péter, Szabó Nóra, Tóth Gábor és Vágó Henriett részesült elismerésben.