Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2018. : Hírek 2018. július : Júl. 24. Tóth Gábor tizedik, Németh Barbara első győzelme. Újszász

Tóth Gábor tizedik, Németh Barbara elsõ gyõzelme

2018. július 24. Újszász

A negyedik napon folytatódtak az egyéni versenyek. A férfiak versenyében a 16 közé hét újszászi, hat nagykanizsai, egy borjádi, egy pusztaszeri versenyzõ és legjobb külföldiként a német Arne Twer (FFC Hagen) jutott.

Tóth Gábor (Újszászi VVSE) – Baranyai Benett (Újszászi VVSE) 21-11, 21-9

A nyolc közé jutásért lejátszott mérkõzések után négy újszászi, három nagykanizsai és a 2013-ban Hungarian Open gyõztes borjádi Kleics Dávid maradt versenyben.

Mérkõzések a négy közé jutásért:

Herczeg Gábor (Újszászi VVSE) – Kleics Dávid (Borjád SE) 21-18, 21-12

Kleics Dávid a tõle megszokott mindent visszaadok stílusban játszott, de a második játszmára nagyon elfáradt.

Farkas Balázs (Nagykanizsa ZSE) – Kökény Martin (Újszászi VVSE) 21-13, 21-15

A sportág nagy tehetsége, a felnõtt skalpokat gyûjtõ, még serdülõ korú Kökény Martinnak ez a mérkõzés még erõs volt.

Kanalas Renátó (Újszászi VVSE) – Horváth Gergõ (Nagykanizsa ZSE) 24-22, 21-19

Az ifjúsági korosztály két legjobbja szoros mérkõzést játszott.

Tóth Gábor (Újszászi VVSE) – Lukács Márton (Nagykanizsa ZSE) 21-13, 21-9

Tóth Gábor uralta a pályát.

Mérkõzések a döntõbe jutásért

Herczeg Gábor (Újszászi VVSE) – Farkas Balázs (Nagykanizsa ZSE) 21-7, 21-9

Fölényes, gyors gyõzelem.

Tóth Gábor (Újszászi VVSE) – Kanalas Renátó (Újszászi VVSE) 21-8, 21-9

Az ifjúsági bajnok sem tudta megállítani Tóth Gábort.

Megismétlõdött a tavalyi döntõ. A kezdés elõtt a nézõk azt találgatták, hogy a finálé Herczeg Gábor zsinórban ötödik gyõzelmét hozza-e, vagy a huszonhárom év alatt kilencszer egyénit nyerõ Tóth Gábor behúzza a tizedik gyõzelmét.

Nagy lendülettel kezdte mindkét versenyzõ a végjátékot. Az Ironman (3.8 km úszás, 180 km kerékpározás, 42 km futás) teljesítésére készülõ Tóth Gábor  kiváló erõnléttel szinte minden labdát elért, és a támadásokban is ponterõsebb volt. 21-16-ra nyerte az elsõ játszmát. A második játszmában is õ irányított, és 20-18-nál mérkõzéslabdához jutott. Herczeg minden erejét mozgósítva egyenlített, és hoszabbításra kényszerítette ellenfelét, ami Tóth Gábor 26-24-es gyõzelméig tartott. Tóth Gábor tizedszer lett Hungarian Openen egyéni bajnok. 25 éves játékos pályafutása 50. bajnokságát nyerte. Utánozhatalan teljesítménnyel kétszeresen teljesítette az örökös bajnoki címhez szükséges gyõzelmeket.

A nõknél a legjobb nyolc közé négy újszászi, egy pusztaszeri, egy tápióbicskei, egy cserszegtomaji és egy francia versenyzõ jutott.

Vachal Krisztina (Újszászi VVSE) – Joó Anett (Újszászi VVSE) 21-15, 14-21, 21-12
A kellemetlen stílusú, többször döntõs, 2015-ben gyõztes Joó Anett nagyon megnehezítette a bajnokesélyes életét.

Trang Nguyen (Puteaux) – Lõrincz Bettina (Tápióbicske ST) 21-18, 21-13
A vietnami stílus nem ízlett Lõrincz Bettinának.

Udvari Boglárka (Cserszegtomaji SK) – Farkas Lilla (Újszászi VVSE) 21-14, 21-18
A verseny elõtt többen Vachal Krisztina – Farkas Lilla döntõt vártak. Ezt Udvari Boglárka megakadályozta. A második játszmát 12-17-rõl nyerte.

Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE) – Szaszkó Dorka (Újszászi VVSE) 21-17, 21-14
A Szolnoki Széchenyi Gimnáziumban iskolatársak rangadóját Nérmeth Barbara nyerte.

Mérkõzések a döntõbe jutásért:

Trang Nguyen (Puteaux) – Vachal Krisztina (Újszászi VVSE) 21-18, 21-13
Trang Nguyen 15 éve még a vietnami válogatottban játszott. Párizsba költözve a legjobb francia játékos lett.  A fáradtan mozgó Vachal Krisztina nem találta a helyezgetõs vietnami játék ellenszerét. A rövid labdákat szinte alig érte el, talpalásai többnyire a hálóban kötöttek ki.

Németh Barbara (Pusztaszer PISZE SE) – Udvari Boglárka (Cserszegtomaji SK) 21-18, 21-8
Németh Barbara a tõle megszokott lendülettel jutott a döntõbe. A Németh Barbara – Trang Nguyen végjátékban  erõszakos és gyors játékkal Németh Barbara 21-10-re nyerte az elsõ játszmát. A másodikban Trang technikája érvényesült és 21-19-el egyenlített. Ebbe aztán bele is fáradt. Németh Barbara volt a frissebb, és 21-14-re nyerte a harmadik szettet és elsõ pusztaszeriként a Hungarian Opent.

Népszerû volt az elsõ körben vesztesek Looser’s Cup-ja is, amelyben a gyengébb versenyzõk is sikerélményhez juthattak. A férfiaknál 1. Lakatos Zoltán (Újszászi VVSE), 2. Galambos László (Újszászi VVSE), 3. Lõrincz Tamás (Tápióbicske ST) és Nagy Bálint (Újszászi VVSE). A nõknél 1. Kovács Evelin, 2. Diós Letícia, 3. Gulyás Adrienn és Szacskó Ágota (mind Újszászi VVSE)

A záró eredményhirdetésen az érmeket Bóné Zoltán, a Nemzeti Versenysport Szövetség fõtitkára és Veres Pál, a Magyar Lábtoll-labda Szövetség elnöke adta át.

Dobozi Róbert a legeredményesebb újszászi versenyzõknek – Tóth Gábor és Vachal Krisztina – adott át különdíjat.

A 23. Hungarian Open a hagyományos kerti partival zárult. Tóth Istvánék ismét remekeltek a babgulyással.