Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2019. : Dec. 28. Kleics Dávid másodszor nyerte a háromlabda versenyt. Újszász

Kleics Dávid másodszor nyerte a háromlabda versenyt

2019. december 28. Újszász

Az Újszászi VVSE lábtoll-labda szakosztálya év végi levezetésként december 28-án tizenkettedik alkalommal rendezte meg az asztaliteniszezésbõl, tollaslabdázásból és lábtoll-labdázásból álló háromlabda versenyét, amelyre 21 férfi és 12 nõ nevezett. A résztvevõk között többen voltak, akik már tizenkettedik alkalommal háromlabdáztak, de most is voltak újoncok. Indult a tavalyi gyõztes Kleics Dávid borjádi válogatott lábtoll-labdázó, aki most is Ausztriából, az Innsbruck melletti, Újszásztól 860 kilométerre lévõ Obsteigbõl jött haza háromlabdázni. A résztvevõk két korcsoportban, minden helyezést eldöntve, mindhárom sportágban 21 pontos szetteket játszottak. Az nyert, aki a három sportágban több pontot gyûjtött. Sok olyan mérkõzés volt, amelyen a pingpongozásban és a tollaslabdázásban az ügyes ütõforgatók jelentõs elõnyt szereztek, amit a lábtoll-labda specialisták a végén nagy hajrával igyekeztek behozni.  Volt, hogy sikerrel jártak, de volt, amikor nem.

Délelõtt a gyermek és serdülõ versenyzõk játszottak, Suki Bianka és Mezei Gábor nyert. Délután az ifjúságiak, a felnõttek és a szeniorok álltak asztalhoz és léptek pályára. Az idõsebbek voltak többen. Farkas Lilla és Kleics Dávid nyakába kerültek az aranyérmek.

Eredmények

Lányok (3): 1. Suki Bianka, 3, Bubori Hajnalka, döntõ: 62-41 (20-21, 21-16, 21-4), 3. Breszkó Klaudia

A gyermek és serdülõ lányok versenyében a mindhárom sportágban ügyes, tavalyi gyõzelmét megismételõ Suki Bianka nyert.

Gyermek és serdülõ fiúk (6): 1. Mezei Gábor (Tápióbicske ST), 2. Sebõk Roland, döntõ: 61-36 (19-21, 21-4, 21-11), 3. Oláh Szabolcs (Tápióbicske ST), 4. Kulcsár Zalán, kisdöntõ: 50-42 (21-8, 21-13, 8-21), 5. Jónás Károly, 6. Kanalas Renátó

Tápióbicske két serdülõ versenyzõvel nevezett. Mindkét versenyzõjük a dobogón végzett. A második helyezett Sebõk Rolandot asztaliteniszben senki sem tudta legyõzni.

Nõk (9): 1. Farkas Lilla, 2. Hornyák Erzsébet, döntõ: 56-40 (14-21, 21-12, 21-7), 3. Szaszkó Dorka, 4. Tánczos Krisztina, kisdöntõ: 50-44 (8-21, 21-15, 21-8), 5. Pelczer-Földi Nikoletta, 6. Kovács Evelin, 7. Kis Csenge, 8. Lakatos Daniella, 9. Nagy Diána

A korábban kétszer is második helyezett Farkas Lilla a vesztett pingpong szett után tollaslabdázásban és lábtoll-labdázásban fölényesen nyert. A tavalyi gyõztes Tánczos Krisztina a döntõbe jutásért Hornyák Erzsébettõl kapott ki 53-37-re, majd a harmadik helyért Szaszkó Dorkától 50-44-re (8-21, 21-15, 21-8).

Férfiak (15): 1. Kleics Dávid, 2. Tóth Gábor, döntõ: 59-54 (21-12, 21-16, 12-21), 3. Fehér János, 4. Herczeg Gábor, 5. Kanalas Márió, 6. Borsos Ferenc, 7. Ráski Lajos, 8. Mezei Gábor, 9. Virág Attila, 10. Farkas István, 11. Szacskó József, 12. Farkas Balázs, 13. Almási László, 14. Oláh Szabolcs, 15. Vidák Armand.

A döntõben a másodszor induló tavalyi gyõztes Kleics Dávid és a hétszeres gyõztes Tóth Gábor csapott össze. Kleics nagyon jól forgatta az ütõket. Nyert pingpongban és tollaslabdában is. A lábtoll-labdázásban Tóth Gábor 21-6-tal tudott volna fordítani. Sokáig volt is erre esélye, de a végére Kleics kicsúszott a nagy verésbõl, és másodszor is megnyerte a háromlabda tornát.

Indult a tornán a korábbi háromszoros gyõztes Herczeg Gábor, aki tollaslabdában és lábtoll-labdában is nagyon jó. Nem tudta végigjátszani a versenyt, mert egy másik sportágban, bowlingban volt jelenése. Kleics Dáviddal játszott egy versenyen kívüli mérkõzést. Asztaliteniszben 21-9-re Kleics gyõzött. Tollaslabdában két szettet játszottak. Herczeg 21-10, 21-17-re nyert. Nagy valószínûsséggel õ nyerte volna a 2019. évi háromlabda versenyt.